Sponsorzy

  • Fizjoterapia Wasilewscy
  • Lava Fitness
  • Cateringzonia.pl

Poznajmy się- Dawid Zieliński

10389719_867121836682585_6308450375261768574_nCzas poznać kolejnego nowego zawodnika, który dołączył do nas w tym sezonie. Dawid Zieliński to pochodzący z Płonnego, małej wioski nieopodal Golubia- Dobrzynia, student elektroniki i telekomunikacji. Przed nim siódmy semestr na Politechnice, ale też rok pełen sportowych wyzwań.

Jego piłkarska przygoda zaczęła się w wieku 11-12 lat, kiedy dołączył do ekipy młodzieżowej MKS Drwęca Golub-Dobrzyń. Gdy dopadła go kontuzja był zmuszony do powrotu na boisko dopiero w liceum. Łącznie ma już na koncie 10 lat ganiania za piłką. Sport do Dawida ogromna pasja, a dzięki futsalowi czuje, że może realizować siebie oraz uczyć się współpracy z innymi. Najchętniej włącza oczywiście mecze piłkarskie, ale przy okazji większych imprez nie pogardzi też i innymi dyscyplinami. Pasjonuje się również „8 Ligą Mistrzów”, czyli klasami okręgowymi piłki kopanej, a w wolnych chwilach przychodzi na mecze sąsiednich drużyn z B-, A- klasy oraz 5 ligi. Jak sam mówi, sport to nie jedyna Jego pasja. Czytając książki najpierw sięga po fantasy, przyznając, iż nadal gdzieś w środku siedzi w nim małe dziecko z bujną wyobraźnią. Dodatkowo, Dawid interesuje się bezpieczeństwem w sieci.

299062_489245194459322_1784443724_n

W ludziach lubię…

Szczerość i szaleństwo! Miło spędzać czas wśród ludzi, którzy nie mają przed Tobą żadnych tajemnic i są wobec Ciebie szczerzy. A jeszcze lepiej spędza się czas w gronie osób, które mają głowę pełną marzeń i pomysłów, a swoją pozytywną energią zarażają wszystkich wokół.

Czas wolny najchętniej spędzam na…

Boisku. W wolnych chwilach spotykam się ze znajomymi lub czytam.

Uwielbiam, gdy…

Ktoś drapie mnie po głowie, a tak na serio to uwielbiam, gdy po burzy wychodzę do lasu, aby zaczerpnąć przyjemnego zapachu natury.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z futsalem?

Jak każdy w trakcie przerwy zimowej w trakcie sezonu na trawie, szukałem sposobu, aby nadal móc grać, oczywiście trafiłem na halę. Zaczęło się od harcerskich zawodów na hali, poprzez amatorskie turnieje w Golubiu-Dobrzyniu i okolicach, aż w końcu spotkałem w swoim liceum księdza, który przez długi czas grał w Marwicie Toruń i tak zaczęliśmy wspólnie grać w Turniejach.

Dlaczego Futsal Politechnika Gdańska?

Przeprowadziłem się do Gdańska, aby studiować. Od początku zacząłem chodzić na treningi do trenera Andrzeja Busslera, w końcu przyszły Mistrzostwa U-20, gdzie pierwszy raz spotkałem trenera Michała Janiaka, no i tak decyzja podjęła się automatycznie.

Nie samym sportem człowiek żyje. Co jeszcze pochłania Twój wolny czas? Jakie masz inne hobby?

Mój wolny czas pochłania jak ja to nazywam ogarnianie się. Ogólnie staram się dokształcać poza studiami, z faktu, że same studia w mojej opinii niewiele wnoszą do naszej kariery zawodowej, prócz papierka. Poza tym oczywiście jestem zapalonym fanem piłki nożnej, zatem część swojego wolnego czasu poświęcam na oglądanie najlepszych piłkarskich lig świata. Weekendami, chętnie spotykam się ze znajomymi czy to w Gdańsku czy w moich rodzinnych stronach.

Sezon rusza już niedługo, jakie nastroje panują w drużynie?

Po okresie przygotowawczym widać, że wszyscy są głodni gry i sukcesów. Ten sezon na pewno będzie pełen emocji i mamy nadzieję, że na końcu przyniesie upragniony awans do Futsal Ekstraklasy.

Z kim jak na razie najlepiej dogadujesz się w drużynie?

Najtrudniejsze pytanie;) Generalnie szatnia Futsal PG jest jednością, nie ma żadnych podziałów, dlatego kontakt ze wszystkimi jest dobry. To także sprawia, że atmosfera w szatni sprzyja trenowaniu, a to przekłada się na wyniki.

Jak wrażenia po pierwszych sparingach?

Sparingi pokazały, że futsal to nieprzewidywalny sport. W trakcie sparingów udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie rywalizować z drużynami z Futsal Ekstraklasy bez żadnych kompleksów. Mamy nadzieję, że całą praca, jaką wykonaliśmy w okresie przygotowawczy przyniesie efekty w trakcie rozpoczynającego się w najbliższy weekend sezonu.

Którą część treningu uważasz za najbardziej przydatną?

Uważam, że najbardziej przydatną częścią treningów są te, gdzie pracujemy nad grą w defensywie. Trener Janiak doskonale analizuje grę naszych przeciwników, a poprzez wyciągnięte wnioski stara się pokazać nam jak powinniśmy grać w aspekcie defensywy. W trakcie sparingów można było zaobserwować, że bardzo poprawiliśmy ten aspekt gry.

11017201_884732414921527_8344518826448968485_o

Według trenera Janiaka Dawid imponuje zaangażowaniem i stale robi postępy. Wierzę, że z czasem ciężka praca, jaką wykonuje na treningach zaowocuje– dodaje.

Dawida witamy w drużynie i życzymy sezonu pełnego emocji i pięknych zwycięstw!