Sponsorzy

  • Fizjoterapia Wasilewscy
  • Lava Fitness
  • Cateringzonia.pl

Poznajmy się- Mateusz Dziecielski

Pierwszy mecz sezonu już lada moment, więc najwyższy czas przedstawić wszystkim ostatniego, nowego członka naszej ekipy. Mateusz Dziecielski to 20-letni student gdańskiej Politechniki. Zbliżający się rok akademicki będzie jego drugim na kierunku Elektroniki i Telekomunikacji.

14393186_693887480763700_881770546_oJak mówi, interesuje się strażą pożarną. Nie są to puste słowa, ponieważ sam jest strażakiem ochotnikiem w jednej z jednostek. W wolnych chwilach ogląda thrillery oraz horrory, nie zapominając również o dobrej książce o podobnej tematyce. Ostatnimi czasy, Mateusz odkrył, że przyjemność sprawia mu też zajmowanie się elektroniką, więc lutowanie, czy też montowanie staje się dla Niego co raz mniej obce. Można pomyśleć- gdzie tu miejsce na sport. Mateusz oczywiście interesuje się również piłką nożną, na bieżąco śledzi wyniki meczy z różnych lig. W zbliżającym się sezonie będzie starał się stawać, co raz to lepszym technicznie bramkarzem.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z futsalem?

Lubię grać z kolegami, bez presji, tak dla przyjemności, ale pewnego dnia postanowiłem zrobić coś więcej w kierunku piłki nożnej. Chciałem spróbować swoich sił w profesjonalnej drużynie. Nie miałem przecież nic do stracenia. Przyszedłem na jeden trening, potem drugi, trzeci, zaprezentowałem się trenerowi i zostałem tu na dłużej.

Dlaczego Futsal Politechnika Gdańska?

Studiuję na tej uczelni, więc trenowanie w tym samym miejscu, pod tą samą nazwą jest tak jakby dla mnie sprawą naturalną. Bardzo się cieszę, że trenuję właśnie tu.

Sezon rusza już niedługo, jakie nastroje panują w drużynie?

W drużynie panuje fajna atmosfera. Chłopaki mają ze sobą dobre relacje, nie tylko na boisku, ale i prywatnie. Myślimy o zbliżającym się sezonie, każdy chce walczyć o najwyższe cele, motywacji nam na pewno nie brakuje.

Jak wrażenia po pierwszych sparingach?

Sparingi wiele nas uczą. Każdy mecz jest inny, wynik zależy od dyspozycji dnia, od odpowiedniego nastawienia.

Którą część treningu lubisz najbardziej?

Bardzo lubię treningi bramkarskie, są strasznie męczące, wychodzę z nich na miękkich nogach i cały zlany potem, ale uważam, że są bardzo rozwijające i wiedza, którą na nich zbieram procentuje później w mojej grze.

14438869_693886830763765_720015414_o

Uwielbiam, gdy..

Uwielbiam, gdy coś, o co się bardzo starałem i czemu poświęciłem dużo czasu, potu i nerwów przynosi pożądany efekt. Praca na treningach daje efekty na meczach. Zakuwanie po nocach przekłada się na dobrą ocenę na uczelni i cenną wiedzę.

Sport to dla mnie…

Sport od zawsze był dla mnie bardzo ważnym elementem życia. Teraz jest futsal, ale zaczynałem od judo, które mocno mnie rozciągnęło, poprawiło moją motorykę i dodało pewności siebie. Od małego sport przewijał się przez moje życie.

Futsal to dyscyplina sportu, która…

Futsal to dyscyplina sportu, która jest dla mnie czymś nowym. Na hali gra się inaczej niż na trawie, jako bramkarz widzę to bardzo mocno. Ciągle się uczę, poznaje tajniki bramkarskiego fachu. Bardzo mi się to podoba, lecz wiem, że sporo pracy jeszcze przede mną.

Mateusza witamy serdecznie w drużynie i życzymy udanego sezonu!