To jest już koniec

Sezon 2016/2017 dobiegł końca!

Ekipa Michała Janiaka ostatecznie uplasowała się na miejscu siódmym. Miłym akcentem zakończyła się jego ostatnia, 22. Kolejka, ponieważ gdańszczanie pokonali na wyjeździe Team Lębork 4:1.

W pierwszej połowie kibice nie byli świadkami ani jednej bramki. Z kolei, druga część spotkania wynagrodziła te braki. Strzelecką niemoc, w 26 minucie meczu, przełamał Wojciech Kopecki. Niespełna minutę później dołożył kolejnego gola dla Futsal PG. Najwyraźniej był to pozytywny impuls dla gości, którzy ostatecznie zapisali na swoim koncie w sumie 4 celne strzały. W 30 minucie spotkania honorowego gola dla lęborskiej drużyny zdobył Michał Stawikowski, ale był to szczyt możliwości gospodarzy tego dnia.

Uderzenia w słupek, żółte kartki to właśnie ostatnie minuty spotkania. Ostatecznie Team Lębork przegrał przed własną publicznością, a sezon zakończył na miejscu piątym.

Gdańszczanie wracali do Trójmiasta w bardzo dobrych nastrojach, teraz przyjdzie czas na podsumowania i wyciąganie wniosków na przyszłość. Co mieli do powiedzenia po meczu?

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać ten mecz i w dobrych nastrojach zakończyć sezon. Były to derby Pomorza I ligi, więc zwycięstwo cieszy podwójnie i pokazało, ze koledzy z Lęborka muszą jeszcze trochę potrenować.”

– Marek Orzoł

„To był bardzo dobry akcent na koniec sezonu. Jak widać drużyna z Lęborka nam leży, bo zdobyliśmy z nimi komplet punktów w dwumeczu. Mecz był wyrównany, ale w doskonałej dyspozycji był Jakub Chodorowski. Cały zespół zostawił kawał serducha na boisku, za co chciałbym im bardzo podziękować.

Teraz przyjdzie czas podsumowań oraz oceny naszej pracy. Zespół potrzebuje pewnych zmian, które dadzą szansę na postęp. Dodatkowo będziemy poszukiwać nowych zawodników, aby się wzmocnić.”